Pomoč / Pogosto zastavljena vprašanja Surplex.com

1. Registracija

Na naši spletni strani se morate registrirati, če bi se radi udeležili katere izmed naših dražb, če bi nam radi ponudili izdelek, če iščete izdelek ali pri Dodatkih, ko želite uporabiti seznam opazovanj.
Registracija je brezplačna. Stroški nastanejo le, ko pošljete ponudbo in je ta izbrana.
Številko vašega mobilnega telefona lahko naknadno verificirate ročno. Obrnite se na servisno službo na številki +49 211 – 4227370.

2. Dražbe

K cene prirážky treba pripočítať príplatok, ktorého výška je uvedená na príslušných stránkach výrobkov. V závislosti od popisu výrobku sa prípadne pripočítajú ešte náklady na demontáž a nakladanie. Daň z pridanej hodnoty sa nevzťahuje na firmy z členských štátov EÚ, ktoré majú platné identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty a nenakupujú vo svojej krajine. Pri kupujúcich zo štátov, ktoré nie sú členmi EÚ, sa daň z pridanej hodnoty neúčtuje, ak sa vývoz uskutočňuje v súlade s predpismi. V niektorých európskych krajinách sa na obchodnej faktúre účtuje kaucia vo výške DPH príslušnej krajiny. Kaucia sa vráti po vrátení dodacích dokumentov po doručení tovaru. Pred kúpou vám ochotne poradia naši pracovníci.
Če želite sodelovati pri dražbah na naši strani, se morate najprej registrirati in preden sodelujete, sprejeti posebne pogoje dražbe.
Če imate težave pri prijavi na strani, uporabite prosim funkcijo za pozabljeno geslo. Če težava tako ni odpravljena, kontaktirajte prosim našo ekipo za pomoč uporabnikom na telefonski številki: 0211 – 4227370.
Če za stroj še ni nobene ponudbe, je to mogoče v izjemnih primerih. Kontaktirajte pristojnega sogovornika.
Dražbeni agent namesto vas samodejno podaja ponudbe. Vi vnesete najvišji znesek ponudbe v polje za ponudbo in sistem bo podajal ponudbe v višini nastavljenega zneska prirastka. Primer: Trenutna najvišja ponudba je 15.000 €, naslednja najmanjša ponudba je 16.000 € - tukaj je za vaše ponudbe uporabljen prirastek 1.000 €. Če ste pripravljeni plačati največ 20.000 € za izdelek, vnesite v polje za ponudbo 20.000 € in dražbeni agent bo za vas podajal ponudbe v prirastkih 1.000 €.
Na dan dražbe boste praviloma na svoj elektronski naslov prejeli naš račun. Če dražba traja več kot 2 dni, se lahko zgodi, da boste račun prejeli zadnji dan dražbe. Ko boste račun poravnali, vam bomo sporočili naslov in čas prevzema izdelka. Za organizacijo prevoza morate praviloma poskrbeti sami, vendar vam naši sodelavci na zahtevo z veseljem pošljejo ponudbo za prevoz.
Zneske do 2.000,00 € lahko plačate prek PayPala ali kreditne kartice. Svoje račune boste našli na naši spletni strani, če ste prijavljeni v "Moj račun", v razdelku "Moji računi". Če želite plačati s PayPalom, boste svojo povezavo našli tu. Podatki o računu za nakazilo so na vašem računu. Pod "Načini plačila" v svojem profilu lahko ob tem dodate tudi podatke kreditne kartice (MasterCard in Visa), da lahko plačujete tudi na ta način. Trenutno plačilo za proizvode iz držav, Francije, Švice in Španije ni mogoče.
Na vystavenie faktúry s DPH vo výške 0 % sú okrem platného IČ DPH potrebné aj doklady pre finančné úrady (doklady o dodaní) v príslušných krajinách. V týchto krajinách sa v súčasnosti vyžaduje kaucia vo výške príslušnej DPH: Poľsko, Spojené kráľovstvo, Slovensko, Belgicko, Rakúsko, Česká republika, Rumunsko, Maďarsko, Slovinsko, Fínsko, Švédsko a Chorvátsko. Pri kupujúcich z krajín mimo EÚ sa vyžaduje len doklad o správnych uzavretých vývozných dokumentoch. V prípade všetkých ostatných predajov sa na vrátenie kaucie vyžaduje kompletne vyplnený nákladný list CMR, prepravná faktúra nezávislej dopravnej spoločnosti a doklad o zaplatení prepravnej faktúry. Okrem toho, ak spoločnosť Surplex vykoná prepravu tovaru, na vrátenie kaucie sa vyžaduje len nákladný list CMR. V závislosti od krajiny, z ktorej sa tovar predáva, sa čiastočne vyžaduje doručenie nákladného listu CMR aj poštou s originálnym podpisom a pečiatkou. Po úspešnom preverení dokladov sa kaucia vráti alebo na želanie zákazníka uloží na jeho klientskom účte na budúce nákupy.
Običajno je časovni okvir prevzema naveden v posebnih pogojih dražbe ali pri opisu izdelka.
Nadomestilo stroškov industrijske dražbene hiše se imenuje premija. Ta je prikazana na posameznih produktnih straneh. Kupec mora upoštevati premijo za celotni izračun.
Nekaterih strojev naši managerji ne morejo testirati oz. videti v obratovanju. V takih primerih ne moremo jamčiti, da izdelek deluje.
Pre určité položky tejto aukcie sa stanovili minimálne ceny! Ak sa nedosiahli minimálne ceny, bude objednávateľ informovaný o najvyšších ponukách. On následne rozhodne, či sa položky predajú za dosiahnuté ceny. Ak zadávateľ/predávajúci bude súhlasiť s predajom za aktuálnu najvyššiu ponuku alebo navrhne inú cenu, uchádzač s najvyššou ponukou bude o tom informovaný do dvoch pracovných dní. Uchádzač s najvyššou ponukou je viazaný svojou ponukou 48 hodín po skončení aukcie k výrobku, pre ktorý predložil ponuku, bez ohľadu na to, či sa s ním niekto kontaktoval. Ak sa pri niektorej položke ešte nedosiahla minimálna cena, bude to uvedené v okne ponuky.
Najboljša izbira: Artikli, ki so bili osebno priporočeni.
Hot Lot: Artikli, po katerih je veliko povpraševanje (vsaj 10 ponudb).
Nasvet: Privlačno razmerje med ceno in storitvijo.
Upozorňujeme, že pre dražené položky spravidla nemôžeme vydávať dôkazy o pôvode a preferenčné dokumenty, ako sú sprievodné osvedčenie EUR-1 alebo vyhlásenia o pôvode na faktúre, keďže pre tento účel nemáme zákonom stanovené predchádzajúce doklady. Neoprávnené vydávanie a uplatňovanie preferenčných dokladov napĺňa skutkovú podstatu trestného činu krátenia daní alebo napomáhania pri krátení daní.
Technické listy, resp. dokumentácia a (ďalšie) príslušenstvo nie sú povinnou súčasťou dodávky. V dodávke sú zahrnuté len vtedy, ak sú uvedené aj v popise položky. Ak máte k tomu akékoľvek otázky, obráťte sa na príslušného projektového manažéra.

3. Stroški demontaže in natovarjanja (D+N)

D + N zahŕňa: prípravu tovaru k odberu, demontáž, balenie, vynesenie, naloženie, zaistenie nákladu, dokumentáciu. Upozornenie: Nakladáme iba na nákladné auto a tovar pripravujeme iba na tento účel. Zabalenie tovaru pre námornú nákladnú dopravu a naplnenie kontajnerov je nutné zorganizovať v prístave. Miestne demontážne tímy pomôžu prepravcovi pri zaistení nákladu. Vhodné prostriedky na zaistenie nákladu musí poskytnúť prepravca.
To znamená, že náklady na demontáž a nakládku sú povinné. Je to preto, že tieto náklady patria k všeobecným nákladom na projekt. Preto sa účtujú nezávisle od príplatku a spôsobu vyzdvihnutia. To znamená, že sa účtujú aj pri osobnom vyzdvihnutí. Pretože aj keď si napríklad náklad naloží a zaistí zákazník sám, predtým sa už vykonali iné pracovné kroky, ako je demontáž a balenie.
Stroški D+N so v veliki meri odvisni od lokalnih okoliščin, regionalnih cenovnih struktur in nenazadnje od dejanskih stroškov. Lahko se zgodi, da podobni izdelki zahtevajo različne stroške D+N, na primer, če je bilo za obdelavo Izdelka št. 1 potrebnih bistveno več stroškov kot za Izdelek št. 2.
Enako velja za popolnoma različne izdelke. Lahko se zgodi, da domnevno »enostavnejši« izdelek zahteva višje stroške D+N kot domnevno »zahtevnejši« izdelek.
Pre niektoré výrobky vám Surplex ponúka dve možnosti demontáže vášho stroja. Ak sa nerozhodnete pre našu možnosť, bude predaná „od základu“. „Od základu“ znamená, že demontáž a nakládku stroja na svoje vozidlo si zabezpečujete sami. Dopravné zariadenia a náradie potrebné na mieste nakládky neposkytujeme a musíte si ich zorganizovať sami.
Stroški D+N so za posamezni izdelek (običajno) vidni že ob začetku dražbe in se načeloma razumejo kot doplačilo k doseženi ceni. Zato vas prosimo, da stroške D+N vračunavate v svoje ponudbe.

4. Transport

Vo všeobecnosti zodpovedáte za organizáciu dopravy vy. Radi na požiadanie preveríme, či pre vás môžeme zabezpečiť zaslanie vydraženého tovaru.
Tovar z rôznych miest sa nedá spojiť do jednej zásielky. Z dôvodu zodpovednosti za škodu sa tovar musí nakladať priamo na mieste.
Plánovaný termín vyzdvihnutia je uvedený v špeciálnych podmienkach aukcie. Po prijatí platby vás príslušný zodpovedný zamestnanec informuje o presných časoch vyzdvihnutia a dohodne s vami dátum vyzdvihnutia.
„Franko odosielacia stanica/vyplatené do nakládky na nákladné auto“ pre vás ako zákazníka znamená, že náš tím na mieste nakládky pripraví tovar na riadne vyzdvihnutie dopravcom a naloží ho na vami pristavené vozidlo. Radi pre vás uskutočníme aj prepravu. Ak si želáte využiť túto službu, kontaktujte nás pred dražbou alebo po vydražení tovaru.
Ak je daný tovar vhodný na balíkovú prepravu, pošleme vám zodpovedajúcu cenovú ponuku na dopravu.
Povinnosť preložiť potvrdenie o dodaní sa líši v závislosti od krajiny, v ktorej sa výrobok nachádza. Ak sa v špeciálnych podmienkach aukcie neuvádzajú presnejšie informácie, povinnosť predložiť potvrdenie o dodaní sa uplatňuje v súlade s aktuálne platným nariadením EÚ.
Vo všeobecnosti je vývoz v zahraničnom obchode cezhraničným predajom tovaru alebo služieb z tuzemska do zahraničia. Ak sa miesto nakládky a vykládky nachádzajú v EÚ, vývoz nie je potrebný. Ak sa miesto nakládky a vykládky nachádzajú v dvoch rôznych hospodárskych priestoroch, je potrebný vývoz. Surplex kontroluje vývoz všetkých položiek, ktoré sa predávajú do tretích krajín. Spoločnosť Surplex vždy stanovuje sadzby a vystavuje vývozné doklady. V prípade potreby spoločnosť Surplex podá aj žiadosť o povolenie na vývoz. Vývozné dokumenty sú k dispozícii buď priamo pri nakladaní tovaru, alebo ich treba vyzdvihnúť u colného deklaranta po kontrole tovaru colnými orgánmi (tzv. multistop = „preprava s viacerými zastávkami“). Podrobnejšie informácie dostanete pred vyzdvihnutím tovaru. Kupujúci je zodpovedný za dodržiavanie dovozných predpisov, podanie žiadosti o povolenie na dovoz a za vystavenie tranzitných dokumentov.

5. Prodaja

Vaše izdelke lahko ponudite za prodajo tako, da pošljete elektronsko pošto s slikami in tehničnimi podatki na info@surplex.com. Kmalu za tem vas bo kontaktiral član naše ekipe.
Vse iz ene roke. Ne glede na to, ali gre za ponudnika ali kupca, Surplex poskrbi za strokovno demontažo, postopke obračunavanja, carinska preverjanja, izdelavo dokumentov ter pravočasno izvedbo, in sicer v več kot 20 jezikih.

Imate še več vprašanj?
Rade volje vam pomagamo. Kontaktirajte Surplex

Opazovani izdelki
Element je bil odstranjen. Razveljavi