ALSTOM - TJL390-5K - Centrifugal Industrial Fan
Current bid
Status
Total bid amount
See total breakdown
Max bid amount
See total breakdown
Lot specifications
Quantity
1
Margin
No
Brand
ALSTOM
Type
TJL390-5K
Own weight
90kg
Total dimension Height
680mm
Terms of delivery
Loaded on truck
Description
Power: 2.2 kW Turbine diameter: 390 mm Air flow: 1.4 m³/s Static pressure: 4200 Pa Weight: 90 kg Type: High-pressure centrifugal fan Applications: Industrial vacuum, furnace ventilation, dust/gas/fume extraction, HVAC systems