NOLZEN TL/30/30/50 Hardening Oven
- Current bid
- Status
Total bid amount
See total breakdown
Total bid amount
See total breakdown
Max bid amount
Max bid amount
Lot specifications
- Quantity
- 1
- Margin
- No
- Brand
- NOLZEN
- Type
- TL/30/30/50
- Year of build
- 2016
- Machine weight
- 500kg
- Dimension l
- 1000mm
- Dimension w
- 1200mm
- Dimension h
- 1400mm
- Terms of delivery
- Loaded on truck
Description
Manufacturing number: 15639
Operating voltage: 3 x 400 V
Frequency: 50 Hz
Connection: 6.5 kW
Max. temperature: 750°C
Internal dimensions: 600 x 300 x 400 mm
Reference: Schönichen - Lot 90
Operating voltage: 3 x 400 V
Frequency: 50 Hz
Connection: 6.5 kW
Max. temperature: 750°C