NOLZEN TL/30/30/50 Hardening Oven
Current bid
Status
Total bid amount
See total breakdown
Max bid amount
See total breakdown
Lot specifications
Quantity
1
Margin
No
Brand
NOLZEN
Type
TL/30/30/50
Year of build
2016
Machine weight
500kg
Dimension l
1000mm
Dimension w
1200mm
Dimension h
1400mm
Terms of delivery
Loaded on truck
Description
Manufacturing number: 15639
Operating voltage: 3 x 400 V
Frequency: 50 Hz
Connection: 6.5 kW
Max. temperature: 750°C
Internal dimensions: 600 x 300 x 400 mm