SAEILO CONTUR SJ-410-760 G Lead & Pull Spindle Lathe
- Aktualna oferta
- Status
Całkowita kwota oferty
Zobacz całkowite podsumowanie
Całkowita kwota oferty
Zobacz całkowite podsumowanie
Maksymalna kwota oferty
Maksymalna kwota oferty
Specyfikacja przedmiotu
- Ilość
- 1
- Marża
- Nie
- Marka
- SAEILO CONTUR
- Typ
- SJ-410-760 G
- Rok budowy
- 2004
- Waga maszyny
- 1500kg
- Wymiar l
- 1900mm
- Wymiar w
- 1100mm
- Wymiar h
- 1700mm
- Warunki dostawy
- Załadunek na ciężarówkę
Opis
Machine number: 291218
Center width: 760 mm
Center height: 205 mm
Spindle bore: 58 mm
Main spindle Speeds 12: from 20 to 2000 rpm
Spindle head mount: CAMLOCK 6
incl. two-axis digital display from the manufacturer FAGOR
The machine is equipped with a tailstock, a Multifix turning steel holder and a three-jaw chuck from the manufacturer SMW AUTOBLOK, diameter: 200 mm and a steady rest
Reference: Hercegfi - Lot 48
Center width: 760 mm
Center height: 205 mm
Spindle bore: 58 mm
Spindle head mount: CAMLOCK 6