SAEILO CONTUR SJ-410-760 G Lead & Pull Spindle Lathe
Aktualna oferta
Status
Całkowita kwota oferty
Zobacz całkowite podsumowanie
Maksymalna kwota oferty
Zobacz całkowite podsumowanie
Specyfikacja przedmiotu
Ilość
1
Marża
Nie
Marka
SAEILO CONTUR
Typ
SJ-410-760 G
Rok budowy
2004
Waga maszyny
1500kg
Wymiar l
1900mm
Wymiar w
1100mm
Wymiar h
1700mm
Warunki dostawy
Załadunek na ciężarówkę
Opis
Machine number: 291218
Center width: 760 mm
Center height: 205 mm
Spindle bore: 58 mm
Main spindle Speeds 12: from 20 to 2000 rpm
Spindle head mount: CAMLOCK 6
incl. two-axis digital display from the manufacturer FAGOR
The machine is equipped with a tailstock, a Multifix turning steel holder and a three-jaw chuck from the manufacturer SMW AUTOBLOK, diameter: 200 mm and a steady rest