SAEILO CONTUR SJ-410-760 G Lead & Pull Spindle Lathe
- Puja actual
- Estado
Importe total de la puja máxima
Ver desglose total
Ver desglose total
Importe de la puja
Importe de la puja
Especificaciones del lote
- Cantidad
- 1
- Margen
- No
- Marca
- SAEILO CONTUR
- Tipo
- SJ-410-760 G
- Año de construcción
- 2004
- Peso de la máquina
- 1500kg
- Dimensión l
- 1900mm
- Dimensión w
- 1100mm
- Dimensión h
- 1700mm
- Condiciones de entrega
- Cargado en camión
Descripción
Machine number: 291218
Center width: 760 mm
Center height: 205 mm
Spindle bore: 58 mm
Main spindle Speeds 12: from 20 to 2000 rpm
Spindle head mount: CAMLOCK 6
incl. two-axis digital display from the manufacturer FAGOR
The machine is equipped with a tailstock, a Multifix turning steel holder and a three-jaw chuck from the manufacturer SMW AUTOBLOK, diameter: 200 mm and a steady rest
Reference: Hercegfi - Lot 48
Center width: 760 mm
Center height: 205 mm
Spindle bore: 58 mm
Spindle head mount: CAMLOCK 6