SAEILO CONTUR SJ-410-760 G Lead & Pull Spindle Lathe
Puja actual
Estado
Importe total de la puja máxima
Ver desglose total
Importe de la puja
Ver desglose total
Especificaciones del lote
Cantidad
1
Margen
No
Marca
SAEILO CONTUR
Tipo
SJ-410-760 G
Año de construcción
2004
Peso de la máquina
1500kg
Dimensión l
1900mm
Dimensión w
1100mm
Dimensión h
1700mm
Condiciones de entrega
Cargado en camión
Descripción
Machine number: 291218
Center width: 760 mm
Center height: 205 mm
Spindle bore: 58 mm
Main spindle Speeds 12: from 20 to 2000 rpm
Spindle head mount: CAMLOCK 6
incl. two-axis digital display from the manufacturer FAGOR
The machine is equipped with a tailstock, a Multifix turning steel holder and a three-jaw chuck from the manufacturer SMW AUTOBLOK, diameter: 200 mm and a steady rest